Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Кропотливая работа над Трудовым кодексом: результаты — положительные
Новини
02.02.2016
Кропотливая работа над Трудовым кодексом: результаты — положительные
 

Робоча група Верховної Ради України з доопрацювання проекту Трудового кодексу протягом минулого засідання розглянула більш ніж 90 поправок. Вони стосувалися статей, які унормовують правонаступництво у трудових відносинах; тимчасове переведення на іншу роботу без згоди працівника; призупинення трудових відносин; відсторонення від роботи; відсторонення від роботи працівника, який знаходиться в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння; відсторонення від роботи з метою захисту населення від інфекційних хвороб, або уникнення загрози життю і здоров’ю працівника; відсторонення від роботи з метою забезпечення вимог охорони праці; на час проведення службового розслідування і дисциплінарного впровадження.

Члени РГ перейшли до розділу 5 глави документу — «Припинення трудових відносин». Зокрема розглянуто умови припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку; розірвання трудового договору за згодою сторін; розірвання трудового договору за ініціативи працівника; право працівника на визначення дня звільнення з роботи в разі розірвання трудового договору за власною ініціативою; право роботодавця на розірвання трудового договору у зв’язку зі скороченням та ін.

Враховано важлива поправка, якою запропоновано, що у випадку, коли роботодавець став правонаступником юридичної особи і протягом тижня не запропонував працівникам провести переговори щодо нових умов праці та її оплати, вважається, що у такому випадку він підтвердив умови діючого договору, який автоматично продовжує діяти.

Гострі дискусії розгорнулися навколо пропозиції СПО об’єднань профспілок виключити із проекту ТК одну з нових глав, яка передбачала встановлення додаткових підстав для призупинення трудових відносин, — повідомив Сергій Українець — заступник Голови Укрнафтогазпрофспілки, заступник голови робочої групи з доопрацювання проекту ТК.

В яких випадках передбачалося призупинення трудових відносин?

Наприклад, на час виконання працівником покладених на нього громадських, державних або громадянських обов’язків, на час проведення страйку, на час відсторонення його від роботи в усіх випадках тощо. Профспілки виступили проти введення таких новацій у законодавстві, тому що призупинення трудових відносин фактично означає, що на цей період на працівника не поширюються умови колективного договору, він лишається права на отримання соціальних послуг, які також поширюються на його дітей та членів сім’ї.

Робоча група погодилась з позицією профспілок і запропонувала народним депутатам виключити статтю 71 «Призупинення трудових відносин».

Відхилено внесену поправку, яка фактично звужувала обов’язки роботодавця під час відсторонення працівника від роботи, якщо останній перебуває у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння.

В запропонованій редакції ст. 73 ТК передбачено: якщо робота працівника пов’язана з управлінням джерелом підвищеної безпеки, з небезпечними умовами праці і вимагає від нього особливої точності, то роботодавець зобов’язаний відсторонити працівника від виконання роботи за наявності у нього залишкових ознак сп’яніння, або, якщо працівник перебуває під впливом медикаментів.

— Деякими народними депутатами пропонувалося не звертати на це увагу, але більшість членів РГ, дослухав шість до пропозиції профспілок, залишила цей пункт, тому що це є одним з елементів захисту працівників та інших людей від можливої небезпеки на виробництві, — акцентував С. Українець.

Також змогли зберегти ще одну важливу норму, коли у працівника виявлено хворобливий стан і продовження ним роботи може призвести до подальшого погіршення самопочуття, роботодавець зобов’язаний направити працівника до лікарні, або до дому. Пропонувалось зняти з роботодавця цей обов’язок, але профспілки вважають, що РГ прийняла правильне рішення і залишила цю норму у тексті проекту нового ТК.

Ст. 74. «Відсторонення від роботи з метою захисту населення від інфекційних хвороб» передбачає, що працівник, який є бактеріоносієм або перебував у контакті з інфекційним хворим і через це не може продовжувати виконувати свої обов’язки, він підлягає відстороненню від роботи на вимогу санітарно-епідеміологічної служби.

Якщо у результаті медичного огляду виявлено невідповідність стану здоров’я працівника виконуваній ним роботі, так, що подовження ним роботи створює загрозу поширення інфекційних хвороб, і є небезпечним для його здоров’я він має бути відстороненим до вирішення питання про його переведення на іншу роботу, і у таких випадках за працівником зберігається середня зарплата за весь час відсторонення. Норму щодо збереження оплати праці пропонувалося виключити, але профспілкам вдалося її відстояти. РГ відхилила цю поправку.

В ст. 76 «Відсторонення на час проведення службового розслідування і дисциплінарного провадження» збережено норму про те, що на час відсторонення від роботи працівника відповідно до цієї статті за ним зберігається середня зарплата крім випадків, коли вина працівника доведена судом.

Ст. 80 — підстави припинення трудових відносин. До таких підстав пропонувалося внести додаткові чотири, а саме:

  • у випадку переведення працівника за його згодою до іншого роботодавця, — з цим члени РГ погодились.

Але інші три підстави було відхилено.

Тобто трудові відносини не можуть бути автоматично розірваними:

  • у випадку відмови працівника від переведення його на роботу в іншу місцевість,
  • при зміні істотних умов праці,
  • до набрання законної сили вироку суду. Ця поправка була сформульована некоректно, тому що вирок може бути як обвинуваченим, так і виправдальним.

РГ підтримана поправка профспілок до ст. 83 «Розірвання трудового договору за ініціативи працівника» про те, що працівник має право до закінчення строку випробування розірвати трудовий договір за власної ініціативи шляхом подання письмової заяви про це за три дні до визначеного ним дня звільнення. Профспілки запропонувати змінити формулювання на «три робочі дні» для того, щоб у сторін була реальна можливість врегулювати відносини при розірванні трудових відносин.

Поправкою до ст. 85 пропонувалося вилучити норму про необхідність при звільненні працівника за власною ініціативою робити у його трудовій книжці відповідний запис. Мотивом до цього послугувала наявність законопроекту про виведення з ділового обігу трудових книжок. Через це було запропоновано в усіх статтях проекту ТК, де йдеться про трудову книжку, не згадувати про неї. Однак, РГ з цим не погодилась — інститут трудових книжок в ТК зберігається, відповідно і запис в трудовій книжці роботодавець має робити.

Підтримано пропозицію профспілок стосовно зменшення (з 3-х до 1 року) строку давності стягування з робітника, який звільнився з місця роботи, компенсації за нездані ним матеріальні цінності. Раніше ця процедура регулювалося у порядку, передбаченому цивільним законодавством. Профспілки же запропонували і народні депутати внесли на розгляд пропозицію, що таке стягнення здійснюється в строки, передбачені ч. 3 ст. 394 цього кодексу, тобто відтепер строк позивної давнини у зазначених випадках регламентується трудовим законодавством, яке є більш лояльним.

Наступне засідання РГ розпочнеться з обговорення ст. 87 проекту ТК стосовно обов’язку роботодавця щодо проведення консультацій у зв’язку зі скороченням.

ФПУ

Переглядів: 4394 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Відомості про працівника, які подає роботодавець через вебпортал ПФУ
Чи продовжується дія строкового трудового договору, якщо після його закінчення трудові відносини тривають?
Українці можуть отримати грошову допомогу на роботі: скільки та за яких умов?
Класний керівник захворів: чи можна його замінити?
Уряд змінив порядок бронювання працівників
Як електронний формат трудової книжки впливає на оформлення трудових відносин?
Коли трудовий договір є з нефіксованим робочим часом?
Рада ухвалила Закон про штрафи за порушення правил військового обліку і мобілізації
Чи буде мобілізація жінок згідно нового закону?
Бронювання працівників від мобілізації продовжили ще на місяць
Як визначається показник середньооблікової кількості працівників у звіті № 1-ПВ?
Чи зараховується до пільгового стажу «декретна» відпустка?
Дію воєнного стану та мобілізації продовжено
Чи може роботодавець вручати повістки працівникам?
Допомога по вагітності та пологах: як її виплата впливає на страховий стаж?
Грошова компенсація невикористаних відпусток мобілізованим працівникам
Відшкодування надмірно виплаченої заробітної плати
Чи потрібно повідомляти ПФУ про виплату лікарняних працівникам?
Хто з працівників повинен оновлювати дані в ТЦК?
Затверджено Порядок визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані
Надання відпусток без збереження заробітної плати за сімейними обставинами
Зміни щодо обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення
Чи може роботодавець відмовити у видачі довідки про заробітну плату?
Особливості трудового договору з нефіксованим робочим часом
Як самостійно завантажити скан-копію трудової книжки?
Чи може директор підприємства встановити собі режим неповного робочого часу?
Що є економічним тиском на працівника, але не є мобінгом?
Кому, згідно з новим законом про мобілізацію, не треба йти до ТЦК?
Звільнення в умовах воєнного стану
Компенсація за невикористану щорічну відпустку без звільнення
Чи можна оформити лікарняний для догляду за повнолітнім членом сім’ї?
Хто може вийти на пенсію достроково?
Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця
Лікарняні сумісникам повернуться
Чим керуватися під час розроблення Положення про структурний підрозділ?
Хто розробляє інструкції з охорони праці та що вони містять?
Дотримання нормативу робочих місць для осіб з інвалідністю — обов’язок роботодавця
Алгоритм дій при виявленні помилок в оцифрованій трудовій книжці
Працівник після відпустки не стає до роботи: які дії роботодавця?
Чи заповнювати паперову трудову книжку, коли діє електронна?
Обставини, які необхідно враховувати при укладенні строкового трудового договору
У КЗпП з’явиться додаткова підстава звільнення працівників
Замість Класифікатора професій отримаємо Єдиний реєстр кваліфікацій
Штатний розпис як доказ у суді: 4 категорії трудових спорів
Стаж роботи за кордоном врахують при призначенні пенсій: прийнято Закон
Врегульовано працю домашніх працівників: що це означає та кого стосується?
Деякі особливості надання щорічної відпустки в період воєнного стану
Чи може роботодавець затримувати зарплату в умовах воєнного стану?
Умови призначення пенсії за віком особам з числа ВПО
Відпустка за роботу з ненормованим робочим днем
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com